Предна В момента Следва
ED SHEERAN EYES CLOSED (REMIX)

Showbiz

Фестивала "Включи града" стартира утре

Фестивала "Включи града" стартира утре

Едно от най – значимите събития, с които отбелязваме началото на лятното забавление в Бургас е мащабния фестивал „Включи града”. Тази година в рамките на три дни, от сутрин до вечер нашия град ще бъде наситен с всякакви забавление, в които всеки един гост или жител може да открие нещо за себе си. В рамките на 16, 17 и 18 юни ще танцуваме салса и танго,народни танци; ще пеем; щеслушаме различни стилове музика – джаз, духова, рок; ще гледаме филмови продукции, прожектирани на нетрадиционни места – на фасадата на Регионална библиотека „Пейо Яворов” и автогара „Юг”. Един от най забележителните акценти на фестивала освен арт работилничките ще бъдат пърформансите. „ Това е пърформанса Охлюмотив, който започва в 21.00 часа. Това е едно улично шествие, което ще премине от Морско казино, през улица „Богориди”, до сградата на Общината. Казвам зрелищен и атрактивен пъргорманс, защото Охлюмотива представлява едно чудно създание, съчетание от охлюв и локомотив, задвижвано от един артист и съпровождано от артисти на кокили, които също са завладяващи и атрактивни”, подготвя ни за събитието Катя Делчилова, координатор на екипа организиращ „Включи града”.

В петък, 16 юни очакваме  Струнен квартет "Арте" и Благовеста Рядкова, които ще изпълнят класически произведения в две градски художествени галерии - "Пролет" и БХГ "Петко Задгорски".

В събота и неделя пък ще се пренесем с квартет "Вива" във времето на ХІХ век, когато са творили различни класици. Ще чуем още "Детски приказки по Джани Родари" на възпитаници от НУМСИ "Панчо Владигеров", за да си пожелаем дъжд от бонбони, или да си представим теменужките, които виреят на Северния полюс и въпреки студа продължават храбро да насищат въздуха с аромат. Струнен квартет "Арте" отново ще се включват с изпълнения на класически произведения от Вивалди, Моцарт, Брамс и Хайдн, а джазмените от Джаз формация "Бургас" и Духовият оркестър ще предложат блус и джаз композиции в една интимна атмосфера на открита сцена в Морската градина, разположена в близост до паметника на Петя Дубарова.

Събота ще бъде вечерта на тангото с Трио "Куатро" - в градината на галерия "Георги Баев".

Дано фестивалната сцена на Моста не се окаже малка за шестте рок банди, които ще "наелектризират" публиката там. Сред тях са доказаните "Стокхолм", "Шантаж", "Горещ пясък", "Алкохол Джаз Оркестър".

 

 * Ето и пълната музикална програма:

 

Петък

18.00-19.00

Събитие: Включи класиката със струнен квартет"Арте"

/Концерт на струнен квартет "Арте"/

Място: Галерия "Пролет"

 

19.00-20.00

Събитие: Включи класиката с Благовеста Рядкова

/класически изпълнения на роял от Благовеста Рядкова/

Място: БХГ "Петко Задгоски"

 

Събота

 

10.00-11.00

Събитие: Детски приказки за духови музикални инструменти

/концерт на НУМСИ "Панчо Владигеров"

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

11.00-12.00

Събитие: Включи класиката с дамски квартет "Вива"

/Концерт на струнен квартет "Вива"/

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

12.00-13.00

Събитие: Включи класиката със струнен квартет "Арте"

/Концерт на струнен квартет "Арте"/

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

20.00-21.00

Събитие: Включи класиката с НУМСИ "Панчо Владигеров"

/Симфоничен концерт на НУМСИ "Панчо Владигеров" /

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

20.30-21.30

Събитие: Включи класиката с Трио "Куатро"

Място: Галерия - музей "Георги Баев

 

22.00-00.30

Събитие: Включи рока

/Рок концерт с участието на група "Nevermind" "Souicore" "Stiff Bones"

Място: Мостика

 

Неделя

 

10.00-11.00

Събитие: Детски приказки по Джани Родари

/Концерт на НУМСИ "Панчо Владигеров"

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

11.00-12.00

Събитие: Включи класиката с дамски квартет "Вива"

/Концерт на струнен квартет "Вива"

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

19.00-22.00

Събитие: "Включи Джаза"

/Джаз концерт с участието на Духов оркестър и Джаз формация "Бургас"/

Място: Открита сцена в Морската градина в близост до паметника на Петя Дубарова

 

22.00-00.30

Събитие: Включи рока

Рок концерт с участието на група "Стокхолм", група "Шантаж", "Горещ пясък", "Алкохол Джаз Оркестър"

Място: Моста.

 



Power TOP 30

  • 1
    TAYLOR SWIFT
    ANTI - HERO
  • 2
    SAM SMITH, KIM PETRAS
    UNHOLY
  • 3
    TOVE LO
    2 DIE FOR
  • 4
    RIHANNA
    LIFT ME UP
  • 5
    BLACK EYED PEAS
    SIMPLY THE BEST
Цялата класация