Предна В момента Следва
MASTER KG JERUSALEMA (FEAT. NOMCEBO ZIKODE)

Power news

Ватерполистите на "Черноморец" U19 отиват директно на Суперфинал

Ватерполистите на "Черноморец" U19 отиват директно на Суперфинал

Успешен старт на новия сезон във водната топка записаха ватерполистите на „Черноморец“. Възпитаниците на старши треньора Петър Йонов се класираха директно за Суперфинала на държавното първенство за юноши старша възраст.

Бургаският тим спечели всички мачове в своята квалификационна група „Б“ и с актив от 9 точки зае първото място. Срещите се играха пред празни трибуни в бургаския басейн „Пак Арена ОЗК“ и при пълно спазване на противоепидемичните мерки.

След близо половин година без официално състезание и дълъг период без тренировки залади пандемията от коронавирус, отборът на „Черноморец“ показа, че е подготвен за големите битки. „Акулите“ започнаха с победа над „Ботев 2000“ с 19:12, а след това преодоляха „Тича“ с 10:5.

В последния мач бургазлии се изправиха срещу „Аква Спорт“. И двата отбора бяха с по две победи и двубоят бе своеобразен финал в групата. Срещата бе оспорвана само през първото полувреме, завършило с преднина за домакините – 8:5. След почивката „Черноморец“ бе много по-убедителен и заслужено спечели мача с 18:8 /4:2, 4:3, 5:1, 5:2/, както и първото място в своя поток.

Така на второ място в групата се класира „Аква Спорт“ с 6 т., следват „Ботев 2000“ – 3
4 т. и „Тича“ – 0.

За финалната четворка се класира победителят в другата група „КПС Варна“.

Отборите, заели от второ място надолу – „Аква Спорт“, „Черно море“, „Ботев 2000“, „Славия“, „Тича“ и „Комодор“, ще играят във втория кръг, където ще се борят за място в четворката. Класираните на първите две позиции ще се включат в разпределението на медалите при U19.

В края на тази седмица, от 26 до 28 февруари, на столичния басейн „Диана“ ще се проведе квалификацията от държавното първенство – мъже за сезон 2021. За „Черноморец“ ще играят болшинството от юношите до 19 г. Бургаските ватерполисти с в група „А“ заедно с домакина „Локомотив НН“, „Черно море“, „Славия“ и „Левски“.

В другия поток са: ЦСКА, „КПС Варна“, „Тича“, „Аква Спорт“, „Комодор“. 

Резултати: Група „Б“ – Аква Спорт - Тича 8:7, Черноморец - Ботев 2000 19:12, Аква Спорт - Ботев 2000 15:7, Черноморец - Тича 10:5, Тича - Ботев 2000 8:16, Черноморец - Аква Спорт 18:8.

Класиране: 1. Черноморец – 9 точки; 2. Аква Спорт – 6 т.; 3. Ботев 2000 – 3 т.; 4. Тича – 0 т.

Група „А“ – КПС Варна - Черно море 9:8, Славия - Комодор 11:6, КПС Варна - Славия 13:6, Черно море - Комодор 12:8, КПС Варна - Комодор 13:3, Черно море - Славия 12:8.

Класиране: 1. КПС Варна – 9 т.; 2. Черно море – 6 т.; 3. Славия – 3 т.; 4. Комодор – 0 т.

Състав на „Черноморец“: вратар Михаил Кошничаров – капитан, Димитър Димитров, Янис Христов, Георги Митев, Боян Георгиев, Марио Козаров, Диан Петров, Жан Вълчев, Иван Синицин, Виктор Иванов, Мартин Гаров, Виктор Узунов, Николай Йорданов, Александър Раднев – вратар.  

 
 
 


Power TOP 30

  • 1
    MASKED WOLF
    ASTRONAUT
  • 2
    RITON
    FRIDAY
  • 3
    SAWEETIE
    BEST FRIEND
  • 4
    DARA
    COLD AS ICE
  • 5
    LIL NAS X
    MONTERO
Цялата класация