Предна В момента Следва
STARLEY CALL ON ME
ON AIR 00:00 - 07:00
Power Hour Програмата

Power news

Купите и медалите на „Мастърса“ за ветерани отидоха при бургаските плувци

Купите и медалите на „Мастърса“ за ветерани отидоха при бургаските плувци

Плувците от "Черноморец"-Бургас обраха купите и медалите на международния турнир "Мастърс" за ветерани. Състезанието се проведе на басейна в комплекс "Меден рудник".
То беше част от мероприятията за отбелязване на "Бургас - Европейски град на спорта 2015".
 
Ветераните плувци на "Черноморец", с треньор Люба Панайотова, разбиха конкуренцията, като спечелиха купите в отборното класиране за жени и мъже, както и в комплексното класиране.
 
202-мата участници в "Мастърса" от 16 клуба/15 от България и гръцкия Орестиада/ бяха разпределени в 12 възрастови групи. 5 бяха индивидуалните дисциплини, в които се разпределяха медалите - на  50 метра,  съответно свободен стил, бруст, бътерфлай и гръб и на 100 метра съчетано, както и 3 щафетни плувания на 4 по 50 метра свободен стил, 4 по 50 метра смесена и на 4 по 50 метра смесена, съставена от двама мъже и две жени.
 
Индивидуални отличия за домакините от "Черноморец"- Бургас завоюваха:
Ана Боюклиева, втора група - 3 сребърни, 1 бронзов медал
Евелина Александрова, втора група - 1 златен,  1 бронзов
Денка Ванева, трета група - 1 златен, два сребърни, 1 бронзов
Яна Боева, трета група - 1 златен, 1 сребърен, 2 бронзови
Мария Белова, четвърта група - 2 златни, 1 сребърен, 1 бронзов
Лиляна Гужгулова, четвърта група - 1 сребърен, 2 бронзови
Олга Йовкова, четвърта група - 1 бронзов
Красимира Янева ,пета група - 2 бронзови
Людмила Белчева, шеста група - 4 златни
Йорданка Пенева, шеста група - 1 златен, 3 сребърни
Таня Иванова, седма група - 4 златни
Росица Георгиева, осма група - 3 сребърни
Мария Чалъкова, осма група - 3 златни, 1 сребърен
Галя Лозева, осма група - 3 бронзови
Милен Мастиков, първа група - 4 златни
Илиян Манивелов, първа група - 3 сребърни, 1 бронзов
Петко Жерков, втора група - 2 златни, 1 сребърен
Петър Русев, втора група - 1 златен, 1 сребърен
Добрин Александров, втора група - 1 златен
Николай Иванов, трета група - 1 бронзов
Иван Ангелов, трета група - 3 бронзови
Явор Ангелов, трета група, 1 златен
Стефан Тодоров, четвърта група - 1 сребърен
Кирил Ватев, четвърта група - 3 златни, 1 сребърен
Златко Янев, пета група - 1 бронзов
Величко Бегов, пета група - 1 златен, 1 сребърен, 1 бронзов
Георги Маринов, шеста група - 1 златен, 3 сребърни
Веселин Добрев, шеста група - 1 бронзов
Златко Белчев, шеста група - 1 бронзов
Илко Карагутов, шеста група - 1 сребърен
Георги Власев, осма група - два сребърни
 
Щафети - 4 по 50 метра свободен стил/Мастиков, Ангелов, Ватев, Бегов/ - златен
                      4 по 50метра смесена/Мастиков, Ангелов, Ватев, Бегов/ -
                      4 по 50 метра свободен стил/Белчева, Боюклиева, Боева, Белова/ - сребърен
                      4 по 50 метра смесена/Белчева, Гужгулова, Ванева, Белова/ - сребърен
                      4 по 50 метра смесена микс/Мастиков, Белчева, Белова, Ангелов/ -златен
 
Другите плувци от "Черноморец", които дадоха своя принос за първото място в отборното класиране за жени и мъже, както и за комплексното класиране са: Светла Хранова, Ина Гаврилова, Димитринка Георгиева, Дора Димитрова, Нели Йорданова, Станислав Тодоров, Тома Янчев, Иван Петров, Веселин Лупов, Коста Георгиев, Калоян Петров, Христо Костов, Станислав Манивелов, Кристиян Димитров, Евгени Джимертов, Апостол Киров.
 
Със статуетки бяха наградени най-възрастните участници Тенчо Тенев от Бургас, но състезаващ се за София - роден 1928 година, и Бисера Серафимова - родена 1941 година.
Същите награди получиха и плувците с най-добри постижения. При мъжете това беше Иван Ангелов - участник на Олимпийски игри от ПК "Черноморец", а при жените Таня Местробович от ПК "Спринт"-Пловдив. 
"В Бургас се събра цветът на българското плуване от близкото, далечното и най-далечното минало. През 2016 година международният турнир "Мастърс" за ветерани ще бъде част от календара на община Бургас", обяви началник отдел "Спорт, превенции и младежки дейности" Веселина Деведжиева.



Power TOP 30

  • 1
    LENNY KRAVITZ
    LOW
  • 2
    MATOMA & ENRIQUE IGLESIAS
    I DON'T DANCE (WITHOUT YOU)
  • 3
    KAZKA
    ПЛАКАЛА
  • 4
    COLONEL BAGSHOT & MAHMUT ORHAN
    6 DAYS
  • 5
    MALUMA & SHAKIRA
    CLANDESTINO
Цялата класация