Предна В момента Следва
DAVID GUETTA, ONEREPUBLIC I DON'T WANNA WAIT

Новини Царево

"Вярвай и постигай!" - волейболистите на Царево с летящ старт в първи мач на Висшата лига!

Публиката, която горещо подкрепяше волейболистите в Царево тази събота, точно след 48 минути игра се изправи на крака, за да поздрави своите любимци. Представителят на Българската федерация по волейбол, който наблюдаваше срещата, дори с усмивка отбеляза, че времето на срещата е своеобразен рекорд за категорична победа.

Състезателите на Костадин Стоев от Волейболен клуб "Царево" победиха безапелационно с 3:0 (в геймовете 25:12 ; 25:13 ; 25:14) гостуващия  отбор "Попово 09".

Капитанът Теди Дремсизов, президентът на клуба Николай Петков, Ангел Георгиев, Веселин Стоилов, Георги Димитров, Георги Теменлиев, Деян Димитров, Димитър Тодоров, Ивайло Николов, Красен Николов, Нено Тосков, Николай Иванов, Стефан Чолаков и Тодор Димитров са имената на тези, които върнаха Царево след четвърт век отново при най-добрите в българския волейбол.

В следващия двубой тази събота (27.10), отборът на Царево посреща гостуващия "Арда" - Кърджали. Именно това е отборът, сочен за фаворит в групата и със солиден опит при професионалистите. Мачът е от 16:00 часа в залата на училище "Н.Й. Вапцаров" - Царево.

Досега при първата си среща "Арда" - Кърджали като домакини завършиха с победа 3:0 над "Берое 2016" - Стара Загора.

Следващите срещи на ВК "Царево" в група "Б" на Висшата волейболна лига са:

27-10-2018 (домакини) ВК "Царево" - ВК "Арда" Кърджали -16:00ч
03-11-2018 ВК" Черноморец" Бяла -  ВК "Царево" (гости) -19:00ч
10-11-2018 (домакини) ВК "Царево" - ВК "Строител" Пловдив 16:00ч
17-11-2018 ВК "Виктория Волей" Пловдив - ВК "Царево" (гости)
24-11-2018 (домакини) ВК "Царево" - ВК "Раковски-1964" Севлиево
02-12-2018 ВК "Берое 2016" Стара Загора - ВК "Царево" (гости)

Общо шестнадесет отбора  стартираха участие през новия сезон 2018/2019 във втората група от волейболните първенства у нас – Висшата лига.

Участниците са разделени в две групи, съответно А и Б, които са с по осем отбора.

Жребият за Висшата лига определи следното разположение по Бергер за отборите в двата потока: