Nate Ruess от fun. влиза в Зала на славата

“Вярвам, че Hal David щеше да е щастлив от избора на Nate Ruess за носител на Hal David Starlight Award за 2015. Текстовете на Nate са умни, топли и разбираеми, а музиката му е изискана и запомняща се” казва президентът на организацията Linda Moran. „Независимо дали са хитовете, които пише за fun., или въздействащият му нов сингъл “Nothing Without Love” от дебютния му соло албум, Nate Ruess е истинска сила в поп музиката днес и в бъдеще.”
Ruess вече има две награди Grammy за албума на .fun от 2012 “Some Nights”, включително за “Best New Artist” и “Song of the Year” за 7 пъти платинената песен “We Are Young”. След огромния световен успех на сингъла “We Are Young”, сдобил се с платинен сертификат в 17 държави, както и парчето “Some Nights” (с платина в 10 страни) и “Carry On” (с платина в 3 страни), албумът дебютира на 3-та позиция в американската класация Billboard 200 и получи платинен сертификат в САЩ, Великобритания, Нова Зеландия, Канада и Ирландия, продавайки близо 3 милиона копия по света. Общо от записа са продадени над 21 милиона сингли из цялата планета.
Наскоро Ruess се впусна в обещаваща соло кариера, издавайки дебютното си парче "Nothing Without Love". Със своето мелодично и въздействащо звучене сингълът определено няма да разочарова феновете на fun.. Песента е продуцирана от Jeff Bhasker и Emile Haynie, работили и по мега успешния втори студиен албум на fun. “Some Nights”. Бек вокалите са дело на Lykke Li, а китарните рифове – на китариста на Red Hot Chili Peppers Josh Klinghoffer.